Nyt kannattaa ilmoittautua Hiihtolomaleirille!

Kun joulu ja talven lomat lähestyvät hyvää vauhtia, PK-35 haluaa muistuttaa kaikkien 6-13-vuotiaiden lasten perheitä punamustien perinteisestä Hiihtolomaleiristä.

Vuoden 2019 leiri järjestetään erinomaisissa olosuhteissa Pihlajamäen futishallissa 18.-20. helmikuuta. Nelituntinen (10:00-14:00) päiväohjelma sisältää tuttuun tapaan kahdet harjoitukset, joiden väliselle tauolle leiriläiset tuovat mukanaan omat eväät. Jokainen lapsi saa tapahtumasta muistoksi PK-35:n fanituotteen.

Hiihtolomaleirin osallistujamäärä on kasvanut vuosi vuodelta. Mukaan kannattaa ilmoittautua ajoissa, sillä määrä on rajallinen. Viime vuonna leirille osallistui yli seitsemänkymmentä innokasta tyttöä ja poikaa. Nuorin ikäluokka on nyt 2013 syntyneet.

Leirin hinta on 65€/pelaaja. Ilmoittautuminen onnistuu kätevästi tätä kautta: https://www.ilmarix.fi/tietoverkko/isoilmari.nsf/ilmoall?openform&s=n&id=1D58ED377A31B71EC2258344004E939B

- Tapahtuma tarjoaa leiriläisten hiihtolomapäiville mukavaa ajanvietettä, joka poikkeaa piristävästi joukkueiden normaalista arjesta, PK-35:n nuorisotoimenjohtaja ja leirin toinen vastuuohjaaja Juuso Mattila sanoo.

- Lapset saavat lisäksi mahdollisuuden tutustua seuramme eri ikäluokkien pelaajiin. Vaalimme leirillä yhteisöllisyyttä, joka on meille aina tärkeä asia.

Monipuolisten harjoitusten ohjaajina toimivat punamustien ammattitaitoiset valmentajat. Leirillä treenataan tasoryhmissä, jotta jokainen voi olla mukana oman tasoisessaan toiminnassa. Viimeisen päivän huipentaa jo aiempina vuosina suursuosion saavuttanut Leiricup. Tapahtuman päätteeksi palkitaan cupin voittajat sekä viikon leiriläinen.

- Suosittelen Hiihtolomaleiriä kaikille futiksesta kiinnostuneille lapsille. Se on hauskan yhdessäolon lisäksi hyvää tutustumista seuramme toimintaan ja antaa samalla esimakua suosituista kesäleireistämme, Mattila jatkaa.

Yhteydenotot ja lisätietoja: juuso.mattila@kolumbus .fi tai puh. 040 775 4858.

 

TERVETULOA MUKAAN!