pallopaa.net  

  

Kakkonen tiedotteet

Kakkonen uutiset

Päävalmentaja
Jarkko Siikava

040 182 0161

Valmentajat
Kim Raimi
Esa Terävä

Heikki Kärkkäinen (mv)

Joukkueenjohtajat
Tomas Ahlblad

044 501 3823

Peter Henriksson

Huoltaja
Jerry Keski-Korhonen

Managerit
Teemu Jaronen
ja Jukka Santala

Joukkueen tilinumero: FI63 1544 3000 0281 70

Sopimuspelaajat 2020

Maalivahdit:

1 Toni Korkiakoski (-93)
12 Besart Mustafa (-99)

Kenttäpelaajat:

2 Max Mäkipää (-98)
3 Tomi Kurvinen (-96)
4 Aapi Helvelahti (-93)
5 Jaakko Lepola (-90)
7 Ville Salmikivi (-92)
8 Yassin Adam (-97)
9 Juuso Ollila (-97)
10 Miko Mäkirinne (-97)
11 Otto-Pekka Jurvainen (-85)
13 Esa Terävä (-87)
14 Leon Pierce (-02)
15 Florian Troni (-03)
17 Rafael Lehtonen (-02)
18 Niko Tirkkonen (-89)
20 Biran Jeng (-92)
21 Ayuub Ahmed-Nur (-02)
22 Ronias Yacoob (-96)
24 Roope Hammar (-01)
26 Miro Marin (-02)
27 Marko Koskinen (-91)
29 Mohamed Lassoued (-03)
31 Joni Korhonen (-87)
52 Jonathan Muzinga (-02)
74 Tony Nyyssölä (-93)
88 Vili-Verneri Roivainen (-93)

 

 

Harjoitusottelut 2020:

La 18.1. klo 12:00 PK-35 - TiPS 1-2 (Peakfin Winterliiga)

La 25.1. klo 13:15 SalPa - PK-35 2-3

La 1.2. klo 17:20 KaaPo - PK-35 5-2

Ma 10.2. klo 21:00 PK-35 - HPS 1-0 (Peakfin Winterliiga)

La 29.2. klo 12:00 PK-35 - EPS 2-2 (Peakfin Winterliiga)

Su 8.3. klo 14:20 Gnistan - PK-35 2-2

La 14.3. klo 12:00 PK-35 - Kiffen @ Peakfin Arena (Winterliiga) PERUTTU

La 21.3. klo 19:00 Atlantis FC - PK-35 @ Pallomylly PERUTTU

La 28.3. klo 12:00 PK-35 - PKKU @ Peakfin Arena (Winterliiga) PERUTTU

La 4.4. klo 17:00 SalPa - PK-35 @ Salo KHT 

La 11.4. klo 12:00 PK-35 - GrIFK @ Peakfin Arena (Winterliiga)

 

Kakkosen ottelut 2020:

Su 26.4. klo 19:30 PK-35 - MiPK @ MagneCit Areena

Ti 5.5. klo 19:00 Kiffen - PK-35 @ Pallokenttä

La 9.5. klo 17:00 PK-35 - Kultsu FC @ MagneCit Areena

To 14.5. klo 19:00 PKKU - PK-35 @ Kalevan Urheilupuisto tn.

Su 24.5. klo 18:30 PK-35 - FC Honka Akatemia @ MagneCit Areena

Pe 29.5. klo 19:00 NJS - PK-35 @ Klaukkalan nurmi

La 6.6. klo 17:00 PK-35 - Reipas @ MagneCit Areena

Su 14.6. klo 15:00 EPS - PK-35 @ Espoonlahden tekonurmi

Ti 23.6. klo 18:30 PEPO - PK-35 @ Kimpisen Urheilukeskus

La 27.6. klo 15:00 FC Viikingit - PK-35 @ Heteniityn Urheilukenttä

La 4.7. klo 12:00 PK-35 - JäPS @ MagneCit Areena

Su 19.7. klo 18:30 PK-35 - Kiffen @ MagneCit Areena

Su 26.7. klo 18:30 Kultsu FC - PK-35 @ Joutsenon Keskuskenttä

Su 2.8. klo 18:30 PK-35 - PKKU @ MagneCit Areena

Ma 10.8. klo 18:30 FC Honka Akatemia - PK-35 @ Tapiolan Urheilupuisto tn.

La 15.8. klo 17:00 PK-35 - NJS @ MagneCit Areena

La 22.8. klo 17:00 Reipas - PK-35 @ Kisapuisto

Su 30.8. klo 18:30 PK-35 - EPS @ MagneCit Areena

La 12.9. klo 15:00 PK-35 - PEPO @ MagneCit Areena

Su 20.9. klo 18:30 MiPK - PK-35 @ Mikkelin Urheilupuisto

La 26.9. klo 15:00 PK-35 - FC Viikingit @ MagneCit Areena

La 3.10. klo 14:00 JäPS - PK-35 @ Järvenpään Keskuskenttä