Seuraavat leirit elo- ja lokakuussa

PK-35:n leirivuosi 2020 jatkuu helmikuussa pidetyn Hiihtolomaleirin jälkeen nykyisen poikkeustilanteen takia vasta elokuussa.

Tavallisesti kesäkuussa järjestettävät perinteiset Kesäleirit ovat tänä vuonna ohjelmassa 3.-7.8. sekä 10.-12.8. Syyslomaleiri on vuorossa 12.-14. lokakuuta. Nämä kaikki tapahtumat on suunnattu 6-14-vuotiaille tytöille ja pojille.

Leireillä pelataan ja harjoitellaan jalkapalloa Pihlajamäen MagneCit Areenalla PK-35:n ammattitaitoisten valmentajien ohjauksessa. Ne ovat mainio tapa viettää liikunnallisia lomapäiviä motivoivassa ja turvallisessa ympäristössä sekä tutustua seuran eri ikäluokkien pelaajiin.

Kesäleirien info ja ilmoittautuminen:

https://www.pk-35.fi/kesaleirien-info

https://www.ilmarix.fi/tietoverkko/isoilmari.nsf/ilmoall?openform&s=n&id=6AB991AD72476F2DC22585670042D53F

PK-35 on kokenut ja arvostettu tapahtumajärjestäjä, jolle on kunnia-asia tarjota lapsille ja nuorille mahdollisuuksia mielekkääseen urheiluharrastukseen. Punamustien paljon kiitosta saaneet futisleirit ovat tärkeä osa seuran kasvatustoimintaa, jonka avainsanoja ovat yhteisöllisyys, yhdenvertaisuus ja liikunnan riemu. 

TERVETULOA MUKAAN!