PK-35 Edustus Oy on purkanut miesten edustusjoukkueen päävalmentaja Kim Raimin sopimuksen 2. kesäkuuta. Raimi toimi PK-35:n miesten edustusjoukkueen valmennustiimissä seitsemän vuoden ajan ja vuodesta 2021 alkaen päävalmentajana.
Raimi jatkoi edustusjoukkueen päävalmentajana ikimuistoisen viime kauden jälkeen, mutta alkanut kausi Ykkösliigassa on käynnistynyt pettymyksellisesti.
– Alkukauden tuloksemme eivät ole olleet tarpeeksi hyviä, eikä joukkueen pelin kehitys ole ollut toivottavaa. Se on syy, minkä takia päädyimme tähän ratkaisuun, kertoi PK-35:n edustusjoukkueen manageri Jarkko Siikava.
– Olemme yhdessä Kimin kanssa vuodesta 2017 alkaen vieneet edustusjoukkuetta eteenpäin, ja olemme olleet nostamassa joukkuetta Kolmosen putoamistaistelusta tähän pisteeseen. Meillä oli monta hienoa vuotta ja tahdon kiittää Kimiä tästä matkasta, jonka teimme, Siikava jatkaa.
PK-35 Edustus Oy haluaa kiittää Raimia panoksestaan joukkueen eteen ja toivotamme hänelle kaikkea hyvää jatkoon.